Rokiškio delegacija dalyvavo jaunimo politikos festivalyje „JAUni25“ Klaipėdoje (0)

Publikuota: 2021-07-09 Kategorija: Jaunimas
Rokiškio delegacija dalyvavo jaunimo politikos festivalyje „JAUni25“ Klaipėdoje
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio jaunimo organizacijų sąjungos „Apvalus stalas“ savanoriai jaunimo politikos festivalyje

Šiais metais sueina JAU 25 metai jaunimo politikos įgyvendinimui Lietuvoje. Šia proga Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ (KLAS), 2021 m. Europos jaunimo sostinėje Klaipėdoje surengė jaunimo politikos festivalį „JAUni25”. Jame dalyvauja ir Rokiškio jaunimo organizacijų sąjungos „Apvalus stalas“ (Rokiškio „Apvalus stalas“) atstovai.

Pirmoji festivalio diena susidėjo iš diskusijų, pranešimų bei darbo grupių

Diskusijoje apie jaunimo politiką Lietuvoje buvo diskutuojama apie jos reikšmę, kaip viskas prasidėjo ir pačius svarbiausius taškus jos istorijoje: Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) įkūrimą ar jaunimo politikos pagrindų įstatymo (JPPĮ) priėmimą. 

Rokiškio atstovai dalinosi savo patirtimi darbo grupėse

Surengtose darbo grupėse Rokiškio „Apvalus stalo“ savanoriai dalinosi patirtimi surengtose darbo grupėse apie „Darbo su jaunimu plėtrą“ bei „Savanorystę ir jaunimo emocinę sveikatą“. Kiti renginio dalyviai taip pat dalyvavo darbo grupėse apie „Darnaus vystymosi tikslus“ ir „Jaunimo dalyvavimą“.

Nauja iniciatyva – nuo 2023 m. bus renkama Lietuvos jaunimo sostinė

„Choose Klaipėda“ projekto vadovė Greta Meškauskienė pristatė Europos jaunimo sostinės 2021 m. projektą ir naują iniciatyvą dėl Lietuvos jaunimo sostinės. Jaunimo reikalų departamentas prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (JRD) skelbs konkursą, kurio metu bet kuri savivaldybė galės laimėti Lietuvos jaunimo sostinės 2023 m. titulą. Galbūt tai gali būti Rokiškis?

Renginyje dalyvavo dalyviai iš 9 skirtingų šalių

Dėl šios priežasties viso renginio metu dirbo vertėjai, kurie tiesiogiai vertė renginį į anglų kalbą. Taip pat dalis darbo grupių vyko anglų kalba.

Festivalis tęsis dar 2 dienas

Šiandien (liepos 9 d.) festivalis tęsiasi su dar daugiau diskusijų, parnešimų ir kitų veiklų. O rytoj (liepos 10 d.)  – paskutinę festivalio dieną – vyks 25 km žygis skirtas paminėti 25 jaunimo politikos metus.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video