V. Kernagio 70-osios gimimo metinės: vinilinių plokštelių perklausa ir svečiai iš Zarasų krašto (foto) (0)

Publikuota: 2021-07-28 Kategorija: Renginiai
V. Kernagio 70-osios gimimo metinės: vinilinių plokštelių perklausa ir svečiai iš Zarasų krašto (foto)
Evelina Jasiulionytė / Vytauto Kernagio vinilo plokštelių kolekcionierius Dalius Bučenka

Antradienio vakarą, lietui gaivinant Rokiškio gatves, Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje rinkosi lietuviškos muzikos mylėtojai – iš Zarasų atvykęs svečias Dalius Bučenka 70-ųjų Vytauto Kernagio gimimo metinių proga pristatė savo vinilinių plokštelių kolekciją.

Bibliotekos renginių salėje skambėjo gražiausios, klausytojų mintinai žinomos Maestro V. Kernagio dainos, o svečias Dalius Bučenka darydamas intarpus tarp dainų nuotaikingai pasakojo apie šio legendinio atlikėjo kūrybą, vieną po kitos praeityje leistas plokšteles ir spalvingą gyvenimą rašant dainas. Keletą kūrinių gyvai atliko zarasiškis, sodraus balso tembro savininkas Simonas Navickas, vėliau prie jo prisijungė ir muzikos pedagogė, solistė Violeta Cvirkaitė – Bendelston kartu su vyru Maksim Bendelston, ir skambant Kernagio dainų žodžiams bibliotekos salė prisipildė geros nuotaikos bei netylančių aplodismentų.

Susirinkę klausytojai galėjo mėgautis aukščiausios kokybės dainų įrašais: D. Bučenka vieną po kitos keitė ant patefono besisukančias kolekcines plokšteles, o atvykę dainininkai gyvai atliko tokius garsius Kernagio kūrinius kaip „Mūsų dienos kaip šventė“, „Kancaras“, „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“, „Žiūriu į grožį su ironija“, „Koja spaudžia gazą“ ir kt. Šiais metais Vytautui Kernagiui būtų suėję 70 metų, tačiau, kaip sakė Dalius Bučenka: „Negalvokime apie tai, kiek dar būtų nuveikęs Maestro, su kurio dainomis visi užaugome. Geriau pasidžiaukime dėl grožio, kurį jis mums paliko“.

Vakarą triukšminga nata užbaigė užbaigė kelios dainos iš grupės „Kvadratas“ riboto leidimo vinilinės plokštelės. Dar 1986 m. susikūrusi grupė neseniai išleido savo albumo „Metalinė naktis“ vinilą, kurio vieną iš egzempliorių pasirašė renginyje dalyvavę grupės nariai Linas Ūdras bei Jonas Vainiūnas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video